KAMERUNSKÁ   OVCE   A   NAŠE   MALÉ   HOSPODÁŘSTVÍ Překladač:    https://translate.google.cz/
20140409_všechny na pastvě - kopie.jpg
20141020_084620 - kopie (3).jpg
adresy na všechna naše videa na YouTube nebo Facebook:
https://www.youtube.com/user/milimalse/videos
https://www.facebook.com/pages/Kamerunsk%C3%A9-ovce-a-na%C5%A1e-mal%C3%A9-hospod%C3%A1%C5%99stv%C3%AD/286970014760190?fref=photo

Černá s hnědou jsou dvojčata. Hnědou máma ( Betynka ) odstrčila a po osmi dnech ji vzala na milost, do té doby byla krmená z lahve. Černá je pravděpodobně z tohoto důvodu vůdčí, velí celému stádu a kdejaká lumpárna je od ní. Taky ji říkáme koza, kdyby mohla, vyleze i na strom, naštěstí kozou není. Je ale opatrná, při povodních se nechtěla nechat odchytnout a od té doby je nedůvěřivá, nechá se vykartáčovat ale s tím, že: " dobře, chvilku se nechám ". Je skvělá máma.
Hnědá ta je zase zřejmě kvůli krmení z lahve, závislá na lidi. Když odcházíme, nikdy nás nezapomene doprovodit k brance a odběhne i od krmení. Pořád si nás hlídá a jak může, je u nás. Moc ráda se nechá hladit a kartáčovat, taky ráda pomáhá při pracích, u všeho musí být a pomáhat. Je skvělá máma.
Malá I byla také z dvojčat, druhé dvojče byl beránek. Když jsme ji dovezli, Černá ji pořád odstrkovala a tak to i dlouho zůstalo. Chodila sice s oběma po pastvě ale držela se v uctivé vzdálenosti. Prostě ji holky vyčlenily třetí místo i když byla z nich největší a ze stejného stáda a ovečky se poznají i po několika letech. Tak jsme ji její odstrkování vynahrazovali my naší společností. Stala se z ní mazlilka. Dokázala při hlazení a kartáčování držet hodiny. Byla háklivější na krmení, zvlášť u ní jsme museli být opatrní ale když měla nějaký problém třeba s okem, věřila nám tak, že ani při ošetřování se necukala a neprotestovala, věděla, že ji neublížíme. Máma byla velmi starostlivá. Byla to nejhodnější a nejlepší ovečka. Na fotografii je v levo. 
Máme další Malou II. Je mnohem tmavší po tátovi - linie Ramzes. Ta je pravý opak původní Malé I, nenechá se odstrčit a pořád provokuje ke hře ostatní. Myslíme ale, že jak poprvé zabřezne, bude se chovat jinak.
Tonda I ( linie Čert ) byl z jiného chovu, nebyl s ovečkama pokrevně spřízněný a když přijel, Černá s Hnědou ho pořád trkaly a odstrkovaly. Pak se naštval a začal jim to vracet. Udělal si pořádek u krmelce a Černá ač nerada mu musela přenechat první místo. Ale jen u krmelce. Mimo něj se držel v povzdálí a Černá byla jedničkou. Zkoušel to i na nás:" já chci zrovna to jablko co jíš ty" ale nepochodil. Zkusil to dvakrát, zjistil ale, že se ho nebojíme a že na nás nemá. Od té doby vůči nám zkrotl. Po převozu do beraního výběhu, vždycky jako jediný beran z výběhu vyváděl, byl dost dominantní, nejdřív napadal druhé berany a pak trhal ploty a chtěl k ovečkám. Byl to velice dobrý beran, ale pro jeho hmotnost ( přibližně 60kg ) s ním byla čím dál těžší manipulace při převozu a tak nakonec skončil trvale ve velkém stádu, kde jej převážet nebudou, přibližně s dvaceti ovečkami.

Druhý Tonda II, je to taky krasavec, táta je Tonda I a máma je z jiného chovu, není tedy s našimi ovečkami příbuzný. Má ale problém s rohy, stáčí se mu k lebce a tak musíme občas zaříznout.
Zamluvili jsme si další ovečku ze stejného chovu jako je Hnědá s Černou a chtěli jsme od stejné mámy a černou. Povedlo se, stejná máma Hnědé a Černé, porodila černou ovečku a tak jsme si ji ve 3,5 měsících přivezli. Paní ale musela zrušit chov a protože Betynka ( máma ) byla jejich nejmilejší, chtěli ji dát nám, protože náš chov znají a paní tvrdí, že ji u nás bude moc dobře. Tak jsme si nakonec přivezli nejen Milušku, ale i Betynku. Nejzajímavější na tom celém bylo to, že když jsme je přivezli, Betynka okamžitě poznala po 5 letech své dvě dcery, neproběhlo žádné trkání a strkání a i když máme holky klidné, tak i tak zavládl ve stádě mír a klid. Když se potom odváželi jehničky od Hnědé, vždycky jehňata hledala aspoň 3 dny a pořád je volala, po příjezdu Betynky ( mámy ), asi 3x zavolala první večer a ztichla. Betynka nám prostě zklidňuje své dcery.
Takže teď máme v chovu mámu Betynku a její 3 dcery Hnědou, Černou a Milušku a z jiného chovu Malou II a Tondu II
první základní stádo už dospělých oveček: v levo Malá I, z prava: Tonda I, Černá a Hnědá
první základní stádo už dospělých oveček: v levo Malá I, z prava: Tonda I, Černá a Hnědá
Malá II
Malá II
Tonda II
Tonda II
Betynka
Betynka
Miluška
Miluška
Dotazy na e-mail vyřídíme co nejrychleji
20150830_080557-018 - kopie - kopie.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one