KAMERUNSKÁ   OVCE   A   NAŠE   MALÉ   HOSPODÁŘSTVÍ Překladač:    https://translate.google.cz/
20140409_všechny na pastvě - kopie.jpg
20141020_084620 - kopie (3).jpg
20150830_080557-018 - kopie - kopie.jpg
adresy na všechna naše videa na YouTube nebo Facebook:
https://www.youtube.com/user/milimalse/videos
https://www.facebook.com/pages/Kamerunsk%C3%A9-ovce-a-na%C5%A1e-mal%C3%A9-hospod%C3%A1%C5%99stv%C3%AD/286970014760190?fref=photo

Chtěli jsme do hospodářství i kačenky a protože přestáváme zvládat boj s plži, tak jsme zatím zvolili indického běžce. Dovezli jsme si 11ti týdenní Pepu a Kačenku, narodily se 4.5.14. Mají nový domeček, jen jsme je nechali první den zavřený aby se sklidnily, byly dost vystresovaní a zítra je vypustíme do výběhu, kde mají nachystané i malé koupaliště. Pepa je tmavší a Kačenka má světlejší barvy. Jsou strašně milí.
Kačenky jsou velice plaché, musíte na ně pomalu, klidně, nekřičet, jakýkoliv rychlejší pohyb je vystraší. Potřebují opravdu hodně vody, jak se píše-každé sousto utíkají zapít, takže k tomu patří i častá výměna vody.Dá se říct, že ke kačenkám chodím z 98% já, zvykly si na mě ale i tak se přiblíží jen tak daleko abych na ně nedosáhla. Před ostatníma lidma utíkají na opačný konec výběhu. Báli se i oveček, na ně si už zvykly a když ovečky utíkají kolem, tak kačenky už přestaly reagovat.
Dostávají granulky pro kačenky: KACHII. Nejdřív nevěděly co s tím, tak jsem sedla na bobek a začala do toho rukou klepat a pak rukou do vody. Koukaly na mě jako co to dělám ale pomohlo to. Jinak ve výběhu oždibují trávu a zbírají plže. Na zahradě kam mají také přístup, nic nezničí ( mimo šťavnatých listů jako je hrášek, špenát ), zeleniny si nevšimnou jen v případě, že je na ní nějaký škůdce, jinak šmejdí zobáčkem mezi rostlinkama bez poškození rostlin. Podle toho jak rostou, tak se mají dobře. Za nedlouho je budeme stěhovat do jiného výběhu, budou mít větší kachňák s kukaní pro kačenku na vajíčka a venku vaničku na koupání-bazének který teď mají, jim nestačí. Vodu do kachňáku pokud je to možné a budou mít možnost se jít napít mimo kachňák nedávejte, měli by tam mokro, koupaly by se tam a na spaní potřebují sucho a hlavně v zimě. My jsme museli ze začátku dávat na noc vodu do kachňáku jak je vidět na fotkách, ale museli jsme jim často měnit podestýlku a to bylo léto. Jak bude hotová voliéra, budou mít vodu na noc venku a v kachňáku konečně sucho.
Po roce ( 2015 ): z Kačenky nám nakonec vyrostl Kačer, takže máme dva kačery. Nevadí nám to, nakonec jsme rádi že to tak dopadlo, neměli by jsme kačenku s káčaty kde umístit. Letos jsme je přehnali k ovečkám, pustily se do hrachu, jak jim chutnal ! A tak jsou zatím u oveček, na zahrádku půjdou až se sklidí hrách, který jsem musela znovu zasít.
Dnes už mají vlastní kachňák viz.fota dole, je celý prosklený včetně střechy, ložnici mají pověšenou v prostoru a pod ložnicí mají seno aby v zimě měly kde ležet, k vodě se kdykoliv dostanou stejně jako ke krmení, takže ložnice už zůstává suchá, když jsou velké mrazy, zůstavají v kachňáku kde je sucho a mají prostor a po pominutí mrazů se jim otevírají dvířka a mohou tak libovolně i na zahradu.
Tyto kačery už nemáme.
Papa s Kačenkou v 11 týdnech, vylíhlé 4.5.14
Papa s Kačenkou v 11 týdnech, vylíhlé 4.5.14
15 týdnů
15 týdnů
3,5 měsíce už puštění na zeleninovou zahrádku
3,5 měsíce už puštění na zeleninovou zahrádku
koupel
koupel
zazimování ve skleníku
zazimování ve skleníku
Kachňák
Kachňák
Kachňák
Kachňák
Kachňák
Kachňák
Dotazy na e-mail vyřídíme co nejrychleji
20150830_080557-018 - kopie - kopie.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one